Про це йшлося під час третього засідання Експертної ради з питань гендерної інтеграції при КМДА. Як зазначила голова Експертної ради ‒ заступниця голови КМДА ‒ Марина Хонда, Київ має всі передумови запровадити гендерні аспекти у Стратегію розвитку міста і виділення окремого стратегічного напряму «Рівність прав та можливостей жінок та чоловіків у всіх сферах життя та розвитку територіальної громади Києва».

‒ Подальший напрям нашої роботи – наскрізна інтеграція гендерного аспекту в реалізацію Стратегії розвитку Києва до 2035 року. На сьогодні, гендерні індикатори вже враховані в усіх чотирьох стратегічних цілях розвитку столиці, а саме у 18 напрямах з 21, ‒ наголосила Марина Хонда.

Заступник голови Експертної ради ‒ перший заступник директора Департаменту економіки та інвестицій КМДА ‒ Вячеслав Панченко підкреслив, що гендерний аспект буде врахований у Стратегії розвитку Києва до 2035 за такими напрямками: — забезпечення сталої міської мобільності; — поліцентричного збалансованого розвитку міського простору; — збереження природного середовища; — організації ефективної системи надання медичних послуг; — розвитку системи освіти та набуття навичок; — розвитку туризму, туристичної інфраструктури, цифрового простору тощо.

Він також зазначив, що Київ продовжує впровадження гендерно орієнтованих підходів при формуванні, реалізації та моніторингу програмних документів.

‒ Наразі всі міські цільові програми, що розробляються, ми намагаємося зробити гендерно чутливими, – додав Вячеслава Панченко.

Також під час засідання виступила директорка зі сталого розвитку StarLightMedia, консультантка ООН Жінки в Україні Яна Гончаренко. Вона розповіла про впровадження гендерно чутливих практик у роботу компанії: про створення зручного графіку співробітникам, які мають дітей; організацію майбутнім татам курсів підготовки по догляду за дитиною; надання додаткової оплачуваної відпустки їм після пологів дружини, щоб татусі були поряд з немовлям у цей відповідальний період для сім᾽ї, тощо.

На засіданні були присутні експертки Національного демократичного інституту (NDI) в Україні та структури ООН Жінки.

Підписка на розсилку

Отримуйте останні повідомлення та статті у своєму електронному листі

Ми обіцяємо не надсилати спам:)