86 депутатів Київської міської ради підтримали проєкт рішення про затвердження нової міської цільової програми «Київ ‒ місто рівних можливостей» на 2022‒2024 роки.

Заступниця голови КМДА Марина Хонда зазначила, що прийняття цієї програми дасть можливість посилити гендерні підходи та створить умови для гендерно орієнтованого бюджетування.

– Програма приймається на виконання Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, до якої Київ приєднався два роки тому. У нашому місті вже реалізовується низка заходів, які спрямовані на встановлення гендерної рівності та розвитку жіночого лідерства. Наприклад, ми запустили Київську Академію жіночого лідерства, постійно проводяться гендерні навчання для працівників КМДА, а у цільових програмах уже застосовується гендерний підхід. Крім того, у Київраді функціонує МФО «Київ – за рівні можливості». Прийняття цієї програми дасть можливість посилити гендерні підходи та створить умови для гендерно-орієнтованого бюджетування, – Марина Хонда.

Міською цільовою програмою «Київ – місто рівних можливостей» передбачено гендерний аудит КМДА, розробку галузевих навчальних програм, організацію і проведення тренінгів, включення гендерних аспектів до Стратегії розвитку міста Києва до 2035 року, сприяння реалізації ініціативи «Безпечно для жінки – безпечно для всіх» (Резолюція Ради безпеки ООН 1325) у Києві; проведення аудиту безпеки громадських місць.

Програма визначає наступні пріоритетні цілі:
— забезпечення інституційної спроможності КМДА і РДА;
— впровадження гендерного підходу у процесі формування та реалізації місцевої політики;
— підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб КМДА та РДА з питань
реалізації гендерної політики;
— підвищення рівня поінформованості населення з питань гендерної рівності, впливу та
подолання стереотипів, поширення найкращих практик досягнення рівності;
— розширення участі жінок у процесах прийняття рішень.

Над програмою працювали депутати та депутатки Київради, експерти ООН Жінки в Україні,
Національного Демократичного Інституту в Україні, Управління з питань гендерної рівності
КМДА.

Підписка на розсилку

Отримуйте останні повідомлення та статті у своєму електронному листі

Ми обіцяємо не надсилати спам:)