На цьому наголосила заступниця голови КМДА Марина Хонда під час Медійного марафону «Гендерно орієнтоване врядування – це ДОБРЕ», організованого Національним демократичним інститутом (NDI) в Україні.

‒ Новий склад депутатів Київради абсолютно переконаний, що всі міські цільові програми мають бути гендерно чутливими. Нами напрацьовано низку таких програм, які з наступного року будуть впроваджуватися у Києві. Наразі розробляється Стратегія розвитку Києва – 2035 та 11 міських цільових програм, які включають гендерно чутливі показники. І найважливіше – постійні комісії Київради підтримали нову МЦП гендерної рівності, якої у Києві раніше не було. Я хочу подякувати Національному демократичному інституту (NDI) за те, що ми системно підійшли до цього питання, і долучення до розробки цієї програми, експертні рекомендації та висновки.

Але напрацювати програми, визначити гендерно чутливі показники – це пів справи. Основне – що з цим робити, як це застосовувати, щоб мати від цього позитивний результат ‒ мають розуміти всі без виключення службовці місцевого самоврядування та державної служби. І це найбільша наша проблема: всі розуміють, що це важливо, а як конкретно застосовувати це на практиці – розуміння немає. Наше першочергове завдання на зараз – навчання, навчання, і ще раз навчання. Ініціатори, розробники, виконавці програм мають навчитися аналізувати статистичні дані, виявляти гендерні розриви, розробляти заходи з їх усунення, правильно застосовувати гендерні показники в роботі. Так, на це потрібний час. Це те, що не можна побачити одразу, відчути одразу, але всі ми маємо поступово до цього йти, – Марина Хонда.

Учасники Медійного марафону поділилися своїми історіями успіху та міжнародними практиками впровадження гендерного підходу, зокрема, посол Швеції Тобіас Тиберг розповів про багаторічний досвід Швеції з просування політики гендерної рівності, а представники громад з різних областей України ‒ про те, чому гендерно орієнтоване врядування важливе для економічного розвитку країни та як від такого підходу виграють всі члени громади.

Також під час Медійного марафону відбулися презентації двох нових онлайн-курсів: «Гендерно орієнтоване врядування» і «Жіноче лідерство та політична участь жінок».

Нагадуємо, Постійні комісії Київської міської ради з питань охорони здоров᾽я та соціальної політики і з питань бюджету та соціально-економічного розвитку підтримали проєкт міської цільової програми «Київ ‒ місто рівних можливостей» на 2022‒2024 роки».

Підписка на розсилку

Отримуйте останні повідомлення та статті у своєму електронному листі

Ми обіцяємо не надсилати спам:)