Тетяна Новицька, бізнес-консультант, коуч
Коли ГО «Мій голос» виграла конкурс Департаменту суспільних комунікацій для громадський організацій і запросила мене взяти участь у підготовці курсу «Жінки у місцевому самоврядуванні», я й гадки не мала, що цей тренінг матиме такий резонанс.
По-перше, ми готували його до карантину як навчання для 3-х груп по 20 жінок в реальному живому форматі. Підбирали вправи, групові комунікації, живі інтерв’ю, роботу з менторами, телезйомку та інше.
По друге, почався карантин, і ближче до травня ми зрозуміли, що треба починати он-лайн.
По-третє, нас підтримала заступниця голови КМДА Марина Хонда, спікерками погодилися стати депутатки Київради Вікторія Муха, Алла Шлапак, що теж додало ентузіазму. Ми зрозуміли: ідея матимете підтримку і буде корисною для Києва. У підсумку: 125 учасниць! Ми мали можливість долучити жінок не тільки з Києва, але і з регіонів. Участь жінок з регіонів додала різноманітності проблемам, які обговорювались та динаміки групам, які утворились у ході навчання. Весь курс проходив 3 повних дні, був записаний та залишився в доступі для всіх учасниць. У курсі взяли участь більше 20 спікерів, які висвітлили наступні теми:
1. Організація та проведення виборчої кампанії.
2. Політична риторика та публічні виступи.
3. Основи кризових комунікацій.
4. Публічна політика.
5. Соціальний менеджмент і розвиток територій.
6. Інструменти е-демократії в місцевому самоврядуванні.
7. Сучасні методи та інструменти цифрових комунікацій.
8. Особистий бренд.
9. Права та обов’язки депутатки Київської міської ради.
Лідерок навчальних груп було запрошено в студію на інтерв’ю, які зараз представлені на Youtube, було також проведено голосування і учасницями обрано кращі інтерв’ю. Навіть пройшов випускний он-лайн з видачею сертифікатів про закінчення курсу.
Окрім того, що сам навчальний курс виявився дуже допоміжним і вчасним (за оцінками учасниць), ми побачили величезний попит наших активних жінок до розвитку у напрямі громадської активності, є бажання оволодіти інструментами як впливу громади на владу, так і інструментами і форматами взаємодії з владою. Також ми побачили велике бажання киянок впливати на формування міських політик і брати на себе відповідальність. В подальшому необхідність створення навчальних й інших форматів для підготовки проектних менеджерів соціальної сфери, організаторів проектів розвитку державно-приватного партнерства, соціальної франшизи.
Сподіваюсь, що місцева влада буде зацікавлена для потреб міста розвивати і готувати на постійній основі соціально активних жінок для участі у розбудові демократичного суспільства в Києві.
Жінки, які пройшли курс “Жінки у місцевому самоврядуванні” впевнені: жінка у владі – це запорука успіху громади і держави, бо жінки готові більш уважно ставитись до проблем людей, а до роботи зважено і відповідально.