Дослідницька група ГО «Нова країна» провела робочу зустріч із заступницею голови КМДА Мариною Хондою. За словами координатора проекту «Гендерний паспорт Києва» Лариси Вербицької, гендерний  аналіз  відкриває  владі нові можливості.  Зібрані дані дозволяють  бачити проблеми  не  просто «пересічного киянина», а чоловіків і жінок з різними  потребами,  підвищити  ефективність  місцевого самоврядування, вдосконалити систему надання послуг киянам, адже для задоволення потреб і вирішення проблем різних груп людей необхідні різні стратегії.

За словами Лариси Вербицької, київська влада і відповідальна за реалізацію гендерної політики Марина Хонда, розуміють:  саме по собі проголошення рівних прав жінок і чоловіків не забезпечує досягнення фактичної рівності. Рівність має фінансовий, економічний, політичний, соціальний, культурний вимір. Вона  досягається створенням ефективної системи забезпечення жителів доступними та якісними послугами та надання можливості впливу в прийнятті рішень щодо розбудови міста і жінок, і чоловіків.

 Марина Хонда не раз наголошувала :  Київ — сучасна європейська столиця, для якої питання якості та комфорту життя для різних груп населення є пріоритетом. Ґендерно-чутлива політика є необхідною умовою дотримання Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, до якої в грудні 2019 приєднався Київ. Відповідно до п.6 Принципів Хартії, органи самоврядування повинні розробити плани дій і програми для досягнення рівності, які будуть належним чином забезпечені фінансово та людськими ресурсами, необхідними для їх реалізації. Першим інструментом ґендерної політики для підвищення якості надання послуг населенню має стати впровадження ґендерного аналізу, бо саме розробка ґендерного паспорту міста дозволяє оцінити реальні потреби різних соціальних груп в громаді міста

Нагадаємо, що відповідно до Статті 7 Хартії підписант прийняв зобов’язання провести широке коло консультацій із представниками громади міста — мешканці, науковці, лідери думок, представники громадянського суспільства, тощо — як перший етап розробки ґендерного профіля/паспорту та впровадження ґендерно-чутливих показників в місцеві програми.

Ґендерний паспорт   дозволить враховувати в місцьких цільових програмах реальні запити і потреби різних верств населення в послугах та сервісах,  розробляти міські  цільові програми з урахуванням  найбільш проблемних точок і ефективно витрачати кошти платників податків. За допомогою індикаторів паспорта  можна  оцінювати динаміку ґендерних перетворень, грамотно вибудовувати стратегію розвитку міста і впливати на підвищення якості життя населення.

Мета  «Гендерного паспорта м. Києва»:

  • оцінити становище жінок та чоловіків визначити особливості та особливі потреби щодо захисту їх прав;
  • визначити специфіку потреб вразливих верств населення з десегрегацією на жінок та чоловіків;
  • проаналізувати потреби жінок та чоловіків у різних сферах гуманітарного простору (освітні потреби, медичні потреби, соціальні послуги та соціальний захист);
  • проаналізувати рівень фінансового забезпечення потреб жінок та чоловіків у різних сферах;
  • проаналізувати питання наявності та ефективності заходів з протидії домашнього насильства та торгівлі людьми.

Гендерна проблематика виділяє такі основні групи гендерної статистики: робота, гроші, знання, час, влада, здоров’я. Крім основних груп ідентифікуються також дві супутні області – насильство і нерівність, зосереджені на конкретних явищах, які характерні лише окремим специфічним групам населення (фактор насильства застосовується для фіксації насильства щодо жінок і дівчат, а фактор нерівності розглядає гендерні розриви серед конкретних груп населення (люди з інвалідністю, неповні сім’ї,  групи ризику щодо суспільно-небезпечних хвороб тощо).

Гендерний паспорт працює на основі акумулювання, обробки і аналізу статистичної інформації, даних опитувань, самооцінок респондентів, вторинного аналізу інформації з інших джерел. Він дозволить описати та інтерпретувати демографічну ситуацію, виявлені гендерні розриви, адже аналітична інтерпретація даних важлива для подальшого прийняття управлінських рішень, розробки програмних документів міста/району, гендерно-орієнтованого бюджетування тощо.

Корисні посилання :

https://kyivcity.gov.ua/news/u_kiyeva_bude_genderniy_pasport/

https://kyivcity.gov.ua/news/genderniy_pasport_kiyeva_dopomozhe_miskiy_vladi_vtilyuvati_efektivnu_politiku_zakhistu_prav_kozhno_lyudini__marina_khonda/

Підписка на розсилку

Отримуйте останні повідомлення та статті у своєму електронному листі

Ми обіцяємо не надсилати спам:)