Виконання  Плану дій з досягнення рівності та імплементації Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті територіальної громади міста Києва на 2021–2023 роки потребує навчання та  професійної компетентності фахівців  органів  державної влади та місцевого самоврядування. Експертки Національного Демократичного Інституту (NDI) Оксана Цюпа та Мар’яна Колодій  провели  4 тренінги та консультації за програмою «Застосування ґендерного підходу в публічному управлінні,  адмініструванні та бюджетному процесі» для Департаменту фінансів, Департаменту економіки та інвестицій, Департаменту охорони здоров’я, Департаменту соціальної політики, Управління туризму та промоцій. За словами учасників, онлайн тренінги допомогли не тільки розібратись з питаннями змісту гендерно орієнтованого бюджетування (ГОБ) та опанувати методики його застосування в бюджетному процесі відповідно до Методичних рекомендацій щодо впровадження та застосування гендерно орієнтованого підходу, а й навчитись використовувати ґендерний підхід під час аналізу публічних послуг і програм соціального захисту.

   Основні переваги застосування ґендерного підходу:

•             Справедливість. Всі групи жінок і чоловіків, будуть почуті, а їх думка врахована.

•             Ефективність. Особи, які приймають рішення розподіляють обмежені ресурси відповідно до потреб та інтересів різних груп жінок і чоловіків.

•             Результативність. Особи, які приймають рішення краще розуміють потреби жінок і чоловіків (та\або їх груп – діти, молодь, літні, люди з інвалідністю тощо).   

За результатами проведених 4-х модулів навчання, місцеві цільові програми були переглянуті та опрацьовані відповідно до чинного законодавства, з урахуванням гендерних індикаторів.

Підписка на розсилку

Отримуйте останні повідомлення та статті у своєму електронному листі

Ми обіцяємо не надсилати спам:)