Виборчі квоти, які передбачають обов’язкове включення до кожної виборчої п’ятірки списку щонайменше двох кандидатів кожної статі, сприятимуть появі на місцевому рівні політиків, які відстоюватимуть принципи гендерної рівності та просуватимуть ці ідеї в суспільстві.

Крім того, це дозволить дати нову якість політиці місцевого рівня, переконаний виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Про це він розповів в ефірі програми «Київ Вголос» телеканалу «Київ».

– Приймати законодавчі зміни на цей час немає сенсу. Важливим є питання дотримання існуючих гендерних квот. Щоб партії, які хочуть брати участь у місцевих виборах, формували списки з їх урахуванням, зазначив виконавчий директор Асоціації міст України. – Ще раніше були запроваджені стимулюючі методи – додаткове фінансування з державного бюджету при дотриманні гендерних квот. Цим на парламентських виборах скористалися лише одна фракція. Однак факт реєстрації в парламенті міжфракційного депутатського об’єднання за збереження традиційних цінностей говорить про те, що від минулого складу парламенту, де було об’єднання «за» у питаннях гендерної рівності, ми трохи відкотилися назад.

Підписка на розсилку

Отримуйте останні повідомлення та статті у своєму електронному листі

Ми обіцяємо не надсилати спам:)