Понад 200 держслужбовців та держслужбовиць КМДА від початку 2021 року пройшли навчання з ґендерних компетенцій.

За словами Марини Хонди, навчання і тренінги відбулися за сприяння та підтримки Київського регіонального центру підвищення кваліфікації, Офісу ради Європи, Української школи урядування, структури ООН Жінки,
Національного демократичного інституту в Україні (NDI), Інформаційно-консультативного жіночого центру, Всеукраїнської громадської організації «Центр «Розвиток демократії».

Підвищення професійних компетенцій посадових осіб та фахівців КМДА, районних в місті Києві державних адміністрацій у сфері забезпечення гендерної рівності визначено одним із завдань Плану дій з досягнення рівності та імплементації Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті
територіальної громади міста Києва на 2021–2023 роки.

‒ Гендерна чутливість має стати невід’ємною складовою під час розроблення міських політик та проведення заходів. Фахівці сучасного європейського міста повинні володіти навичками гендерного аналізу та інтегрування, розуміти аспекти справедливого та прозорого розподілу ресурсів та послуг. Ми вдячні нашим партнерам за можливість підвищити компетенції, та сподіваємося продовжити цю співпрацю, – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

У листопаді ‒ грудні управління з питань гендерної рівності КМДА разом з Київським регіональним центром підвищення кваліфікації, Інформаційно-консультативним жіночим центром, Всеукраїнською громадською організацією «Центр «Розвиток демократії», структурою ООН Жінки планують провести навчання для структурних підрозділів КМДА та райдержадміністрацій з питань гендерно-орієнтовного бюджетування, локального виконання Національного Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир,
безпека» на період до 2025 року.


Тетяна Гузенко, керівниця управління з питань ґендерної рівності КМДА: «Формування ґендерних компетенцій ‒ основа реалізації державної політики рівних можливостей. Забезпечення справжньої рівності потребує злагодженої роботи всіх структурних підрозділів виконавчого органу. У 21-му році 21 століття вже не треба нікого переконувати: ґендерний підхід має бути в усіх політиках та заходах. Ми вдячні Офісу ради Європи, УШУ, Київському регіональному центру підвищення кваліфікації, Інформаційно-консультативному жіночому центру, NDI, Центру «Розвиток демократії» за можливість отримати фахові знання. Ґендерний підхід ‒ це реально, це потрібно людям у їх щоденному житті».


Марія Гулевич, юристка Департаменту соціальної політики КМДА: «Завдяки тренінгу зрозуміла, що хочу зануритись у тему ґендерної рівності ще глибше! Матеріал пояснили у доступній формі, цікаво, структуровано та розгорнуто. Наведені спікером кейси дали змогу ширше зрозуміти серйозність та актуальність питань, пов᾽язаних з ґендерною рівністю».


Наталія Крайненко, заступниця керівниці управління з питань ґендерної рівності КМДА: «Тренінги пані Олени Суслової ‒ це глибоке занурення в тему зрозумілою мовою. Ми вдячні організаторам навчання і сподіваємося на подальшу партнерську співпрацю».


Оксана Шлапацька, начальник відділу Департаменту економіки та інвестицій КМДА: «Тренінги з впровадження ґендерно-орієнтованого бюджетування надзвичайно важливі для всіх учасників формування бюджету міста Києва. Застосування практик ГОБ при розробці МЦП сприяє підвищенню ефективності використання бюджетних коштів та поліпшення якості державних послуг для населення, оскільки вибудовуються чіткі орієнтири на конкретного споживача ‒ жінок та чоловіків».


Дарина Хандога
, юристка Департаменту освіти та науки КМДА: «Тренінги для юристів сформували розуміння суті ґендерної політики, врахування ґендерних аспектів при розробленні нормативно-правових актів. Дуже сподіваюся продовжити курс навчання».

Михайло Остриков, заступник директора Комунальної бюджетної установи «Київський міський центр допомоги учасникам антитерористичної операції»: «Тренінг «Ґендерна політика в системі публічного управління України та країн Європейського Союзу» виявився надзвичайно пізнавальним та цікавим. Як мало ми знаємо про ґендер! Як багато позитивних змін у наше життя може принести застосування ґендерних підходів!».


Підписка на розсилку

Отримуйте останні повідомлення та статті у своєму електронному листі

Ми обіцяємо не надсилати спам:)