Студентство кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» в рамках курсу «Вступ до гендерних студій» провели соціологічне дослідження під керівництвом Тамари Марценюк у співпраці із Київською міською державною адміністрацією (КМДА). Дослідження відбувалося у січні-квітні 2020 року і базувалося на кабінетному вивченні гендерної (не)рівності та гендерної політики у КМДА, гендерному аналізі складу КМДА; емпіричний етап ґрунтувався на кількісних і якісних соціологічних методах: 2 фокус-групових опитуваннях, онлайн анкетуванні 208 працівниць і 53 працівників.

У КМДА як робочому середовищі присутні такі явища, як вертикальна (переважання чоловіків серед керівництва) і горизонтальна (наявність традиційно «чоловічих» і «жіночих» відділів) сегрегація, «скляна стеля» (труднощі у кар’єрному просуванні, про що зазначили 41% опитаних), гендерні стереотипи та дискримінація (за віком і статтю тощо), проблема подвійного навантаження (яка більш актуальна для жінок). Опитування засвідчили, що питання дотримання гендерної рівності у стінах КМДА не є достатньо обговорюваним, не усі розуміють його важливість.

12 листопада 2019 року Київ підписав Європейську хартію рівності жінок та чоловіків в житті громад. Це один із документів, який допомагає органам місцевого самоврядування досягати гендерної рівності. Але працівниці та працівники, які цим займаються, повинні досить добре розбиратися у гендерній тематиці, аби фахово втілювати ідеї гендерної рівності. Тому в КМДА варто більше працювати із персоналом у сфері просвітництва та протидії гендерній дискримінації у робочому середовищі.

Працівники і працівниці КМДА охоче зацікавились ідеєю гендерної тематики та виявили бажання більше дізнатись про неї. Зокрема, існує попит на питання, які стосуються обов’язковості та законності запровадження гендерного розподілу в усіх сферах діяльності, практичних кейсів гендерного розподілу в інших містах та країнах, світових практик забезпечення рівних можливостей чоловіків і жінок та світовий досвід гендерного регулювання тощо.

Тамара Марценюк, к. соц. н., доцентка кафедри соціології Національного університету “Києво-Могилянська академія”, гендерна експертка Української гельсінської спілки з прав людини

Підписка на розсилку

Отримуйте останні повідомлення та статті у своєму електронному листі

Ми обіцяємо не надсилати спам:)