Заступниця голови КМДА Марина Хонда та директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова підписали Меморандум під час пресбрифінгу в Укрінформі. Меморандум передбачає співробітництво сторін з метою інтеграції гендерного підходу та підходу, заснованого на правах людини, у публічну політику міста Києва.

«Для міста Києва дуже важливо, коли під час розробки стратегії розвитку міста, впровадження гендерної рівності, розробки Гендерного паспорта ми орієнтуємося не просто на цифри, які збираємо, а що у нас буде можливість мати аналіз. Тому Інститут демографії та соціальних досліджень, з яким ми сьогодні підписуємо договір — це серйозний кадровий потенціал, який має бути використаний містом Києвом для позитивних і правильних рішень», – зазначила Марина Хонда.

У рамках меморандуму сторони визначили такі пріоритетні напрями співпраці:

  • стратегічне партнерство на шляху досягнення гендерної рівності в місті Києві;
  • надання консультацій, методичної та роз’яснювальної допомоги з метою оновлення даних Гендерного паспорта м. Києва, виявлення гендерних розривів;
  • аналіз динаміки міського контексту в різних суспільно-економічних, соціокультурних, політичних, побутових та інших сферах, відмінностей між жінками та чоловіками у соціально-економічному становищі, потребах, рівнях участі, доступу до ресурсів, повноваженнях щодо ухвалення рішень на місцевому рівні.

«Гендерні проблеми це безумовно світоглядні, ціннісні та інформаційні проблеми. В мене є така мрія: створити повноцінний регістр мешканців Києва. Давайте спробуємо. Це буде прикладом для всієї України тому, що поки він з’явиться на території всієї України, мого життя точно не вистачить. Боюся і вашого теж. Але в Києві ми можемо створити це років за 2-3. І це дасть змогу проводити вибіркові обстеження. Проблема сьогодні в інформації в чому? В тому що ми не можемо зібрати дані. Тому що ми не розуміємо як побудувати цю кляту вибірку. Якщо в нас буде принаймні юридичне населення Києва, це не зовсім фактичне, я розумію, але принаймні юридичне, це буде підставою для багатьох досліджень і зокрема гендерні проблеми ми будемо краще розуміти» – сказала Елла Лібанова.

Довідково.

Інститут демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи НАН України є загальновизнаним в Україні і за кордоном центром наукової думки і координації досліджень у галузі демографії та соціальної економіки. Головними завданнями інституту є фундаментальні і прикладні дослідження соціально-економічного та демографічного розвитку країни та її регіонів, здійснення науково обґрунтованих прогнозів соціально-демографічного розвитку, розробка концептуальних засад державної соціально-економічної та демографічної політики, спрямованої на забезпечення пріоритетності людського розвитку, розробка пропозицій і рекомендацій органам державної влади та місцевого самоврядування.

Підписка на розсилку

Отримуйте останні повідомлення та статті у своєму електронному листі

Ми обіцяємо не надсилати спам:)