Такого висновку дійшли учасники засідання Секції Асоціації міст України з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків за участю посадовців органів місцевого самоврядування, керівників громадських організацій, представників проєкту ПРОМІС, яке відбулося 18-19 серпня у Вінниці.

Керівниця управління з питань гендерної рівності КМДА Тетяна Гузенко:

– Під час карантину ми всі стикнулися з проблемами, які вимагали чітких оперативних рішень, згуртованості дій, забезпечення медицини, заходів безпеки, щоденних комунікацій, попередження про ризики. Мер Києва Віталій Кличко, його заступники, керівники департаментів та районів  працювали 24/7. Велику  допомогу надали киянам соціально відповідальні підприємці, бізнесмени, міжнародні організації. Разом з міською владою, соціальними службами міста  вони  створили Єдиний координаційний центр допомоги. У Києві не було сплеску домашнього насильства під час карантину. Але саме в цей час за ініціативою заступниці голови Марини Хонди у Києві провели ремонт кризових кімнат, які відкрили після карантину. Наразі  команда мера  шукає ресурси, щоб відкрити ще одну кризову кімнату на лівому березі Дніпра.
Учасники зустрічі поділилися досвідом реагування на кризову ситуацію, в якій опинилися жінки і чоловіки з уразливих груп, організації догляду за дітьми жінок, зайнятими у медичній та соціальній сферах та сфері послуг, щодо форм організації дистанційного навчання школярів.
Окрема увага була приділена питанню приєднання українських міст до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків на місцевому рівні.

Презентація дослідження «Ґендерний вимір пандемії COVID-19

Підписка на розсилку

Отримуйте останні повідомлення та статті у своєму електронному листі

Ми обіцяємо не надсилати спам:)