Круглий стіл з підвищення рівня обізнаності через застосування стандартів Стамбульської конвенції є першим із серії круглих столів щодо просування боротьби з насильством стосовно жінок та домашнім насильством. В круглому столі, який відбувся 1 липня 2020 року, взяло участь 32 учасника, серед яких Урядова уповноважена з питань гендерної політики, представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, громадянського суспільства, міжнародних організацій, національні експерти, а також співробітники Офісу Ради Європи в Україні (Київ) та Відділу гендерної рівності Ради Європи (Страсбург).

Кампанії з підвищення обізнаності є важливим елементом у запобіганні насильству стосовно жінок та домашньому насильству. Для вирішення питання насильства в сім’ї та насильства над жінками необхідно змінити середовище, яке уможливлює це насильство, а такожставлення та поведінки, які ігнорують, потурають або сприяють насильству над жінками у всіх його формах.

Круглий стіл відкрила Олена Литвиненко, заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні, яка закликала учасників працювати, насамперед, у напрямку зміни ставлення до насильства стосовно жінок.

Учасників привітали також Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики та Анатолій Осадчий, начальник відділу з питань реалізації гендерної політики Управління реалізації європейських стандартів рівності, Міністерства соціальної політики України.

Карін Хайсеке, міжнародна експертка з підвищення обізнаності та Стамбульської конвенції, авторка публікації Ради Європи 2018 року з підвищення обізнаності щодо насильства стосовно жінок в Україні, ознайомила учасників зі стандартами Стамбульської конвенції щодо підвищення рівня обізнаності, а також з перспективними міжнародними практиками. Єлизавета Кузьменко, національна експертка проекту, ознайомила учасників із зусиллями з підвищення обізнаності в національному контексті та проблемами підвищення обізнаності щодо насильства стосовно жінок та домашнього насильства в Україні. Після презентацій учасники обмінялися думками щодо підтримки та координації заходів з підвищення обізнаності в Україні.

Під час круглого столу учасники отримали посилання на проектні публікації з підвищення обізнаності:

Підписка на розсилку

Отримуйте останні повідомлення та статті у своєму електронному листі

Ми обіцяємо не надсилати спам:)